Anasayfa / Finans / Ödünç Piyasası İşlemleri Hakkında Bilgi
Ödünç Piyasası İşlemleri Hakkında Bilgi
Ödünç Piyasası İşlemleri Hakkında Bilgi

Ödünç Piyasası İşlemleri Hakkında Bilgi

Ödünç piyasası işlemleri hakkında bilgi portföyünüzde uzun vadeli olarak yakalamayı düşündüğünüz hisse tahvillerini Takasbank Ödünç Hisse Tahvili Piyasası üzerinden kiraya vererek ekstra hasılat elde edebilirsiniz. Alnus Yatırım’daki yatırım hesabınız sayesinde, belirli bir oran karşılığında ödünç vereceğiniz hisse bonolarınız ile portföyünüze durduğu yerden de ekstra kazanç ürettirebilirsiniz.

Bu piyasada borsa pazarlarında operasyon gören A ve B grubu hisseler ve borsa yatırım fonu katılma dokümanları operasyon görmektedir. Ödünç piyasası operasyonları sayesinde portföyünüze ek kazanç sağlayabilirsiniz. Portföyünüzde bulunan hisse tahvillerini farklı vadelerde ödünç vererek ek kazanç elde etmiş olursunuz. Ödünç verdiğiniz hisse bonolarının mülkiyeti size aittir. Vade içerisinde harekâta mevzu olan hisse bonolarında anapara artırımı veya temettü ödemesi gibi hakların doğması gidişatında bu haklardan siz faydalanırsınız.

Belli şartlar dışında, hisse tahvillerini geri almak için vade sonunu beklemek zorunda olduğunuzdan, bu yarıyıl içinde ödünç verdiğiniz hisse tahvillerini satamazsınız. Sarihe satış yolu ile piyasadaki düşüşlerden faydalanma fırsatı yakalarsınız. Hisse bonoları piyasasında düşüş bekliyorsanız ve elinizde hisse tahvili bulunmuyorsa bu piyasadan vade sonunda teslim etmek kaydıyla ödünç aldığınız hisse tahvillerini sarihe satarak düşüşlerden ek hasılat sağlama fırsatına sahip olursunuz.

x

Check Also

brüt takasta hisse yükselir mi

Borsadaki Teknoloji, Yazılım, Bilgisayar Şirketleri

Borsadaki Teknoloji, Yazılım, Bilgisayar Şirketleri Merhaba, Borsa ile ilgili yazılar yazmaya devam ...