Anasayfa / Finans / Lc Waikiki Borsada Var mı?

Lc Waikiki Borsada Var mı?

Lc Waikiki Borsada Var mı?

Merhaba, ülkemizde bulunan en büyük giyim mağazalarıdan biri olan Lc Waikiki borsada var mı? Sorusunun cevabını bu yazımızda vereceğiz. Öncelikle LcWaikiki’yi biraz tanıyalım.

Lc Waikiki’nin resmi sitesinde bulunan kuruluş hikayesinden kısa bir kesit;

Kuruluş Hikayesi

1988 yılında Fransız asıllı üç ortak tarafından kurulan LC Waikiki, toptan satış amaçlı bir marka olarak ticari hayatına başlamıştır. Paris’te kurulup tescil edilen LC Waikiki, ilk etapta t-shirt ve sweatshirt tasarımları ile dikkat çekmiştir. Zaman içerisinde markanın kurucu iki ortağının ayrılmasıyla birlikte LC Waikiki, tek hissedar olarak George Amouyal’a geçmiştir. LC Waikiki’nin üreticisi ve aynı zamanda Türkiye lisansörü olan Taha grubuna bağlı Tema Tekstil ise 1997 yılında LC Waikiki markasının tüm dünyadaki haklarını satın almıştır.

Markanın tüm haklarının satın alınmasının ardından Taha Grubuna ait Tema Tekstil’in ismi “LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri” olarak değiştirilmiştir. Gruba ait yüzde 7 hisse ise LC Waikiki’nin tüm isim haklarının satın alındığı George Amouyal’a devredilmiştir. Marka ismi devrinden sonra Fransız asıllı George Amouyal, her ne kadar LC Waikiki yönetiminde aktif olarak görev almasa da halen şirketimizin yaklaşık yüzde 7 hissesini elinde bulundurmaktadır.

Lafı fazla uzatmadan Lc Waikiki borsada var mı? Lc Waikiki borsada işlem görüyor mu? Lc Waikiki borsa kodu nedir gibi soruların cevabı maalesef Lc Waikiki borsada yoktur. Lc Waikiki halka arz olmamıştır. Halka açık şekilde hisse senetleri alınıp satılamaz. Lc Waikiki borsada yoktur.

Lc Waikiki halka açılır, borsaya girmeye karar verirse yazımızı güncelleyeceğiz.

Cengiz Holding Borsada Var Mı Öğrenmek için Tıklayın

 

 

x

Check Also

Borsada İşlem Gören Sağlık ve İlaç Şirketleri, Hisseleri

Borsada İşlem Gören Sağlık ve İlaç Şirketleri, Hisseleri Merhaba, tüm dünyayı etkisi ...