Spor

Fatih Terim, Sivasspor maçı sonrası hakemleri eleştirdi

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Sivasspor ile 2-2 berabere kalarak şampiyonluk yolunda yara aldıkları maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

“YARIM KONUM VERMEDEN 2 GOL YEDİK”

Sivasspor’a yarım konum vermeden 2 gol yediklerini söz eden Fatih Terim, “Bu alana karşın, bu saha daha çok başımızı ağrıtacak. Bu saha TV’den uygun lakin berbat yani. Yapmak istediklerimiz, planımızı, programımızı, projemizi, taktiğimizi harika bir 45 dakika oynadılar. Bu tabana karşın. Bloklar ortasında top alan geçen, oyunu domine eden bir Galatasaray. Olmadı. İkinci yarıya birebir halde yeterli devam ettik. Durum yokken tekrar bir gol yedik. 2-2’yi bulduk. Üçüncüyü kaçırdık. Lakin, puan kaybettik. Maalesef uygun oynamak, yeterli uğraş etmek kıymetli ancak istatistikler ne olursa olsun sonuç 2 puan kaybı. Tercihimiz âlâ oyun, düzgün gayret ve 3 puan. 3 puana çok yaklaştık. Olmuyor bazen. Lakin, dediğim üzere oyun olarak çok uygun şeyler yaptık lakin sonucu alamadık” dedi.

“2 ALİ BİR KIRMIZI EDEMEDİ”

“Kırmızı kartın öteki nasıl tanımı olur. İçeriden diyorlar ki, topa vurmuş. Düzgün vursun, kaçırabilir. Kaçıramazsa cezasına katlanır. Buna kırmızı demeyen 1 Allah’ın kulu var mı! 2 Ali 1 kırmızı edemedi. Bu nasıl bir şeydir ya! Beni nasıl ikna edebilirsiniz ya! Her hafta bir vukuatınız var ya! Bize o denli mizansen çiziyorlar ki, biz hiç oynamadık. Bugünkü de topa vurdu. Topa vurunca her şey özgür demek ki! Yapmayın Allah aşkına, yapmayın ya.”

“BİZE OLUNCA KIRMIZIYI VERİYORLAR”

Sivasspor’a bir kırmızı kartın verilmediğini argüman eden Fatih Terim, “Bir bahse açıklık getirmek istiyorum. 59. dakikada Henry’e olan durum. Ali Palabıyık top oynamış olsa içeride, vurduktan sonra ayağı devam ediyor demez. Bizim o denli en az 2-3 oyuncumuz atıldı. Uzatmanın 7 dakikasıyla birlikte 38 dakika var. Bu duruma kırmızı vermiyor. Demeki ki, kaygıları haklıymış. Endişelendiler ya! Bu duruma kırmızı demezseniz, 2 saniye evvel de Gedson’ın ayağına basıyor biri. Tıpkı kare. 10 saniye içinde. 10 kişi oynayacak rakip, biz Galatasaray’a gelince hiç tereddütsüz. Bu değil de nedir yani. Oynamadığı için Ali Palabıyık top filan. Oyuncunun tabanını koymayacağını bilemez natürel. Biz o tip, Falcao’lar, Mustafa’lar, Emre, Diagne, bir sürü kırmızı kart ve çok 10 kişi oynadık. Biz kanmıyoruz, bizi ikna edecek halleri yok. Oynamadıkları için çözemiyorlar. Bundan daha bariz ne olabilir. Bu lig maçı kardeşim. Bunun pardonu yok, pardonu yok. Kesinlikle her hafta bize bir şey oluyor, her hafta. Dakika 59. Bakın söylüyorum” dedi.

“EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ KAYBOLDU”

Şampiyonluk yarışı hakkında da konuşan Terim, “Yarış devam ediyor. Bu arkadaşlara, alanlara karşın devam edeceğiz. Bunlara bırakacak halimiz yok. Bu türlü olacak hali yok. Farklı seçenek olma ihtimali yok. Ali Sami Yen’de, burada oynayacağız. Farklı seçenek esasen yok. Bir saha var. O sahanın sahibi oynuyor. Öteki saha var, o oynuyor. Olimpiyat en hoş o. Başakşehir de bozuldu, bir yerlere vermişler. Karagümrük de orada oynuyor. İkimiz de tıpkı hafta içeride oynuyoruz. İçeride seyirci avantajımız yok. Dışarıda dezavantajımız var. Seker, seker mi, rakibe mi seker bilemem. Bizim için içeride en büyük dezavantajımız kendi sahamız” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu