Finans

Cengiz Holding Borsada Var Mı?

Cengiz Holding Borsada Var Mı?

İnşaat, Enerji, Maden, Hizmet, Turizm, Havacılık, Sigorta Alanlarında faaliyet gösteren Cengiz Holding borsada var mı ? Cengiz Holding’in, Borsada hisseleri işlem görüyor mu? Yatırımcılar tarafından merak edilmektedir. Bu soruya cevap vermeden önce Cengiz Holding nedir? ne iş yapar? Biraz inceleyelim.

Cengiz Holding Hakkımızda Sayfası
Cengiz Holding,1987 yılında Cengiz İnşaat’ın kurulmasıyla altyapı projeleri yapımında faaliyet göstermeye başlayan Kuruluş, enerji ve maden sektörlerindeki girişimleriyle ve bu alanlarda gerçekleştirdiği kurumsallaşma çalışmalarıyla bugün; yıllık cirosu 5 milyar Dolar’ı aşan, 35 şirket ve iştiraki barındıran büyük bir aile.

Karayolları, köprüler, tüneller, barajlar, limanlar, demiryolları, metro, havalimanları, boru hatları, enerji santralleri, maden ve sanayi tesislerinin yapımını içeren inşaat-altyapı çalışmalarında yoğun olarak faaliyet gösteren Cengiz Holding, bu alandaki çalışmalarını Cengiz İnşaat bünyesinde gerçekleştiriyor.

Bugün, Türkiye’nin gelişimiyle doğru orantılı bir büyüme yakalayan Cengiz Holding, dev projelere imza atmaya devam ediyor. Ankara Hızlı Tren Garı’nın Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile inşasını ve 19 yıl 7 aylık işletmesini üstlenen kuruluş, 2013’te Cengiz İnşaat’ın liderliğinde kurulan Ortak Girişim Grubu ile Türkiye’nin en büyük projelerinden “İstanbul Havalimanı Yap-İşlet-Devret Projesi”nin yapımı ve 25 yıllık işletme hakkını kazanmış bulunuyor. 2018’de tamamlanacak olan projenin çalışmaları, hızla ve titizlikle sürdürülüyor.

1987 Yılından beri faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Cengiz Holding Borsada var mı sorusunun cevabı Hayırdır. Cengiz holding halka açık değildir. Hisse senedi kodu yoktur. Bağlı kuruluşları Eti Bakır ve Eti Alüminyum’un da hisseleri borsada yoktur. Cengiz Holding Borsada yoktur. Hisseleri halka açık şekilde alınıp satılamaz. Yazımın sonuna geldim. Konu ile ilgili görüş ve önerileriniz yorum bölümünden belirtebilirsiniz. Hoşçakalın.

Diğer yazım Baykar Borsada Var mı ? yı da okumanızı öneririm.

Borsada Güçlü Al Ne Demek ? Öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu