Anasayfa / Finans / Borsada Taban Olan Hisse Nasıl Satılır?

Borsada Taban Olan Hisse Nasıl Satılır?

Borsada Taban Olan Hisse Nasıl Satılır?

Borsada yatırım yapan yatırımcıların birçoğu borsayı öğrenmek için çeşitli araştırmalar yapıyor, bende elimden geldiği kadar bildiğim konuları sizlere aktarmaya çalışıyorum. Borsada taban olan hisse nasıl satılır? Bu konuyu sizlere kısaca anlatayım. Dilerseniz daha önce yazdığım Borsada T1 T2 nedir yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Borsada taban olan hisseyi satmak isterseniz ilk olarak belirlediğiniz bir fiyattan satış emri girmelisiniz. Taban olan hisse gün içerisinde en düşük seviyede olduğu için muhtemelen en düşük fiyattan satış emri girersiniz.

Borsada taban olmuş hisse satışında girilen emir ilk olarak sıralamaya girer. Yani diğer satıcılarla birlikte oluşan sıralamaya girer Satış emriniz sıralamaya girdikten sonra sizin önünüzdeki satış emirleri gerçekleşip yada iptal edilene kadar emriniz bekler.

Genelde taban olan hissede alıcı az satıcı fazladır. Hissede alıcı az olduğu için yatırımcılar ellerinde bulunan hisseleri satarken zorlanır, muhtemelen satamazlar. Taban olab bir hissenin satılmamasının sebebi alıcının az olmasıdır.

Elinizdeki hisseler satılmadıysa ve gün sonunda emriniz iptal olduyda ya satış sırası size gelmemiştir, yada alıcı çok azdır. Bu sebeple taban olan bir hisse senedinin satış işlemi çok zordur. Yatırımcı tabana satış yazdığı zaman hissenin satılacağını zanneder. Fakat uygun alıcı olmasaa hisseleri elinde kalır ve ertesi işlem gününü bekler.

Taban olan hisse nasıl satılır sorusunun cevabı, uygun alıcı olmasındır yani hisseyi almak isteyenlerin, satmak isteyenlerden fazla olmasıdır. Hisseyi almak isteyenler çoğalırsa, taban olmuş bir hisseyi satabilirsiniz.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz, bol kazançlar hoşçakalın.

x

Check Also

Algunas Respuestas que Necesita Saber Sobre Secure data room

¿Qué tanto segura es una online data room? La dataroom , ahora ...