Finans

Borsada Güçlü Al Ne Demek?

Borsa terimlerini anlatmaya devam ediyorum. Beni ve sitemi desteklediğiniz için teşekkür ederim. Bugünkü konumuz borsada güçlü al ne demek? Borsada güçlü sat ne demek? Olacak. İlk olarak güçlü al nedir oradan başlayalım.

Borsada Güçlü Al Ne Demek?

Güçlü al, Aracı kurumlar tarafından belirli kriterler sağlayan, fiyatının yükselmesi beklenen hisse senetleri için kullanılan bir terimdir. Bazı forum sitelerinde yatırımcı oyları ile de bu şekilde analizler yapılmaktadır.

Bir hisse senedinde beklenti yukarı yöndeyse ve hisse fiyatının bariz bir şekilde yükselmesi bekleniyorsa güçlü al terimi kullanılır. Güçlü Al terimi hisse için yatırımcıya hisse yükselecek bilgisi verse de her zaman yükselecek diye bir durum yoktur.

Örneğin birçok hisse de güçlü al önerisi varken ortaya çıkan pandemi endekste ciddi kayıplara yol açmıştır. Güçlü al önerisi verilen hisseler de aşağı yönlü hareket etmiştir. Güçlü al önerisi olan bir hisse senedi kesin yükselecek diye bir kavram yoktur. Yatırımcı dikkat etmelidir.

Baykar Borsada Var mı ? Öğrenmek için tıklayın.

Cengiz Holding Borsada Var mı ? Öğrenmek için tıklayın.Borsada Güçlü Sat Ne Demek?

Borsada güçlü satta güçlü al gibi hissenin düşeceği beklentisi oluştuğunda yapılan analiz sonucudur. Analizler sonucunda hisse senedinde sert satış bekleniyorsa hisse hakkında güçlü sat tavsiyesi yapılır.

Yukarıda da söylediğim gibi güçlü sat önerisi verilen hisse kesin düşecek diye bir kavram yoktur. Şirket hakkında olumlu bir haber hisseyi güçlü sat tavsiyesinden güçlü al tavsiyesine çevirebilir.

Yatırımcılar borsada güçlü al be borsada güçlü sat tavsiyelerine uymadan önce araştırma yapmalı ve çok dikkatli olmalıdır. Borsada hisse senedi alırken mutkala detaylı araştırma yapmalıdır.

Borsada güçlü al ne demek? Borsada güçlü sat ne demek? Konusunun sonuna geldim. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz i. Bol kazançlar hoşçakalın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu