Anasayfa / Kripto Para / Bitcoin Alımı Nasıl Yapılır
Bitcoin Alımı Nasıl Yapılır
Bitcoin Alımı Nasıl Yapılır

Bitcoin Alımı Nasıl Yapılır

Bitcoin almanın veya sahip olmanın iki farklı yolu vardır. Plartformlar üzerinden yani web sitelirinden para karşığı satın alma ya da  kriptografik matematik problemlerini çözerek blok üreterek bunada kısaca madencilik diyebiliriz. Bitcoin bu şekilde alabilirsiniz  veya sahibi olablirsiniz.

Bitcoin alış satış işlemlerini belirli web siteleri üzeriden yapılabilmektedir. Bitcoin Fiyatıları ise piyasanın arz talep durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 0.00000001 gibi küçük parçalar haline ayırabilir ve bu sayede yüm milyonda bir kadar  minik rakamlara bölerek alım satım işlemleri yapabiliriz. Bitcoin alış satış işlemleriniz için bitcoin adresine veya salan bir cüzdanınız olması gerekiyor. Sanal cüzdenı veya bitcoin adresini almal için aracı plartformları kullanabilirsiniz.

Bitcoin nasıl kullanılıyor?

Bitcoin satın alabilmek için ya da kullanabilmeniz için sanal cüzdanlara ihtiyacınız var. Bu sanal cüzdanların adresleri aracılığı ile kripto para üzerinden değiş tokuş yapabilirsiniz. Bitcoin gönderme işlemleri uçtan uca şifreleme yöntemi le gönderilmektedir. Her işlemin biri ağ üzerinden duyrulur ve blockchain’e yani zinceire dahil edilir. Bu yöntem sayesinde aynı bitcoin defelarda kullanılımının önüne geçilir.

Bitcoin gerçek paraya çevirme yöntemi?

Kripto paraların gerçek para olarak kullanmak için borsa üzerinden satış operasyonu yapabilirsiniz. Aynı biçimde Bitcoinler de borsa üzrinden satılarak eş değerinde gerçek para banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

 

x

Check Also

Kripto para nedir

Kripto Para Nedir

Kripto para nedir, değiş tokuş operasyonlarında kullanılabilen, tamamen dijital, şifrelenmiş, sanal para ...