Anasayfa / Finans Haberleri / Bedelli Askerlik Ücretleri Belli Oldu mu?
Bedelli Askerlik Ücretleri Belli Oldu mu?

Bedelli Askerlik Ücretleri Belli Oldu mu?

Vatani borcun yerine getirmek isteyen erkekler için son zamanlara en fazla incelenen mevzulardan birisi de bedelli askerlik oldu. Askerlik yapmak isteyen ancak süreci daha kısa yakalamak isteyenler için devlet tarafından kıymetli askerlik ihtimali sunulmaktadır. Her sene değişen kıymetli askerlik süreci için yeni büyümeler de arka arkaya gelmeye devam ediyor. Bir müddettir kıymetli askerlik sürecinde muhtelif farklılıkların yapılacağı konuşuluyordu. 2021 seneyi kıymetli askerlik süreci içerisinde maliyetler değişti. Yeni kıymetli askerlik fiyatları emin oldu.

2020 seneyi için kıymetli askerlik müracaatları için 31 Aralık tarihi son müracaat tarihi olarak açıklanmıştı. Yeni kıymetli askerlik fiyatları için 2021 senesinde yapılacak açıklamanın yapılması bekleniyordu. 2021 seneyi kıymetli askerlik fiyatları ne kadar? Denetlemesi son zamanlarda çok sık yapılırken merakla beklenen fiyatlar da açıklandı.

Ulusal Korunma Bakanlığı asker alma genel müdürlüğü tarafından yapılacak olan alım süreci merak mevzusu oldu. Kıymetli askerlik süreci için son gidişat emin oldu.

Yeni senenin gelmesi ile beraber pek çok hizmete zam geldi. Bunun ardından 1 Oca 201 tarihi itibariyle kıymetli askerlik fiyatlarının da aktüellendiği belirtildi. Mevzu hakkında merakla beklenen süreç devam ederken henüz fotoğrafı bir açıklama gelmedi. Yakın zamanda fiyatların yine aktüellenerek açıklamanın yapılması bekleniyor. Kıymetli askerlik fiyatları sene sonuna kadar yapılan müracaatlar çerçevesinde toplam 37 bin 70 bin lira olarak açıklanmıştı. Ödemelerin yapıldığı bankalar ise Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak tanımlanmıştı. Bankaların haricinde defterdarlık ve bunlara bağlı olarak vazife yapan müdürlükler aracılığı ile de ödemeler yapılıyor. Yakın zamanda yapılacak bir tertip etme ve açıklamanın ardından kıymetli askerlik fiyatlarının aktüellenmesi bekleniyor.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Kıymetli askerlik müracaatlarının ilk ayağının başlaması için şahsın e devlet sistemine giriş yapabiliyor olması gerekmektedir. Bunun için bir parola alınması gerekir. E devlet sistemine giriş yaptıktan sonra bazı adımların atılması gerekiyor. Bu adımlar sırasıyla:

Bedelli Askerlik müracaatı sistemine giriş yaptıktan sonra müracaat alternatifini doğru bilgilerle beraber onaylanması gerekmektedir. Tüm askerlik operasyonları tek bir sistem üzerinden yapılmaktadır.

Daha evvel yapılmış olan bir erteleme ya da askerlik tecil operasyonu varsa bu süreç içerisinde tanımlanan alternatiflerin kaldırılması gerekmektedir. Kıymetli askerlik yapabilmek için bu alternatiflerin kaldırılması koşuldur. Ardından iptal koşulu için kıymetli askerlik yapma sebebinin seçilmesi gerekmektedir. Kıymetli askerlik bazı gidişatlar çerçevesinde kabul edilmeyebilir. En yakın askerlik şubesinin bu düzeyde seçilmesi halinde kıymetli askerlik çıkmaması halinde yatırılan para geri alınabilir.

Lüzumlu alternatiflerin seçilmesinin ardından kaydol alternatifinin seçilmesi gerekmektedir. Ardından müracaat bitirilecektir. Ödeme ayrıntılarının geldiği sayfada tüm bilgilerin doğruluğundan emin olunduktan sonra yine daha önceki sayfaya dönerek tüm maddelerin bitirilmesi gerekmektedir. Ödemenin de bitirilmesinin ardından kıymetli askerlik müracaatı bitirilmiş olacaktır. Müracaat neticeleri yapılan değerlendirme sonrasında kısa zaman içerisinde açıklanacaktır

Değerli askerlik fiyatları da enflasyon oranları, ekonomik koşullar çerçevesinde her sene zamlanmaktadır. Askerlik müracaatı yapacak binlerce aday 2021 değerli askerlik fiyatlarının açıklanmasını beklemektedir..

x

Check Also

2021 Emlak Vergisi Ve MTV Oranları

2021 Emlak Vergisi Ve MTV Oranları

Yeni seneye girmeye rakamlı günler kala en çok merak edilen mevzular arasında ...