Güncel

92 yaşındaki kadını öldüren şahsın elindeki 3 hilal dövmesine Bahçeli’den yorum: Araştırılması hayati bir zorunluluk

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü münasebetiyle toplumsal medya hesabından açıklama yaptı. Samsun‘da eski eşini zalimce döven şahısla ilgili, “Bu caniye zalimliğinin hesabı sonuna kadar sorulmalıdır” diyen Bahçeli, Aydın‘da 92 yaşındaki bayana cinsel akında bulunup öldüren şahsın elindeki 3 hilal dövmesine de yorumda bulundu. Bahçeli, “Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek isimli makamlarımız, gerekse de Aydın vilayet teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında muhtaçlık olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir bayana el uzatan, lisan uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur” sözlerini kullandı.

Bahçeli yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nün çabucak öncesinde ülkemizin farklı yerlerinde yaşanan şiddet ve cinayet olayları beşerim diyen herkesin kanını dondurmuştur. Hatasız ve günahsız temiz bayanlara yönelmiş hunhar hücumlar toplumsal huzur ve insanlık kıymetlerini gaye almıştır.

“HESABI SORULMALI”

Samsun’un Canik ilçesinde, yanında küçücük kızı olmasına karşın boşandığı eski eşi tarafından sokak ortasında hiç acımadan, hiç gözünün yaşına bakılmadan alçakça dövülen hanım kardeşimiz bizleri derinden yaralamıştır. Bu caniye zalimliğinin hesabı sonuna kadar sorulmalıdır.

92 YAŞINDAKİ BAYANIN ÖLDÜRÜLMESİ

Bir öteki sarsıcı olay ise Aydın’da görülmüştür. 92 yaşındaki bir bayana cinsel atakta bulunduktan çabucak sonra boğarak öldüren bir katil Nazilli’de bir otel odasında yakalanmıştır. Bu cinayetin failinin en ağır cezaya çarptırılması insanlık onurunun bir gereğidir.

92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün taraflarıyla araştırılması hayati bir zorunluluktur.

“İNCELEMELER DERİNLEŞMELİ”

Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek isimli makamlarımız, gerekse de Aydın vilayet teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında gereksinim olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir bayana el uzatan, lisan uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur.

“PROVOKATÖRLER DEŞİFRE EDİLMELİ”

Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve elbet ambleminin istismarına, ismi bir hatalı vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır. Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, şayet varsa ardındaki provokatörler deşifre edilmelidir.

“KADIN CİANYETLERİNİ LANETLİYORUM”

Bayan cinayetlerini, bayana şiddeti bütün kalbimle ve hissiyatımla lanetliyorum. Aydın’da katledilen merhumeye Allah’tan rahmet niyaz ediyor, Samsun’da menfur akına uğrayan kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu